uwolnij-rece.pl

Blog tematyczny o pielęgnacji, makijażu i lifestylu.

Lifestyle

Konturowanie na mokro – wszystko co musisz wiedzieć

Konturowanie na mokro – wszystko co musisz wiedzieć

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się konturowanie na mokro produkty można zamówić przez Internet. Na początku trzeba sobie przygotować specjalne pędzle do blendowania lub zwilżoną gąbkę do makijażu. W sprzedaży dostępne są również gotowe zestawy do konturowania. Nie musisz jednak kupować takiego zestawu, ponieważ każdy kosmetyk możesz nabyć oddzielnie.

Zalety konturowania na mokro

Wybór kosmetyków jest ogromny, więc każda kobieta bez większego problemu powinna znaleźć coś dla siebie. Warto podkreślić, że konturowanie na mokro pozwala uwydatnić rysy oraz optycznie wyszczuplić twarz. Możesz w ten sposób również złagodzić linię podbródka oraz skorygować kształt czoła. Do tego potrzebne będą kosmetyki o kremowej, płynnej konsystencji, a także pędzle do blendowania o gęstym włosiu. Zamiast pędzli możesz użyć gąbki do makijażu, ponieważ efekt powinien być ten sam. Ważną zaletą konturowania na mokro jest to, że pozwala uniknąć nieestetycznych plam na twarzy. Zdarzają się one stosunkowo często przy konturowaniu na suchy.

Od czego zacząć?

Zdecydowanie trudniej się rozciera i blenduje sypkie konsystencje. Z kolei kremowe można rozcierać do czasu, aż idealnie połączą się ze skórą. To oznacza, że dużo łatwiej jest otrzymać naturalne przejście między poszczególnymi kolorami oraz kosmetykami. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że wykonany w ten sposób makijaż jest trwały i przez długi czas utrzymuje się na skórze. Jednocześnie pozwala pozbyć się plam i wyrównuje koloryt skóry. Pozwala uzyskać zarówno delikatny, jak i wyrazisty efekt. Wystarczy tylko, że użyjesz trochę mniejszej ilości kosmetyków. Konturowanie na mokro świetnie sprawdza się w przypadku skóry suchej. Należy pamiętać, że kosmetyki pudrowe tylko podkreślają suche skórki. Pierwszy etap to oczywiście właściwe nawilżenie skóry odpowiednim kremem. Później na twarz trzeba nałożyć podkład, który będzie dobrany do twojej karnacji.

Wybór kosmetyków

Do wklepania podkładu możesz wykorzystać gąbeczkę lub opuszki palców. Musisz szczególnie uważać na linie szczęki, bo dosyć łagodne powinno być przejście podkładu na szyję. Następnie pora na korektor płynny, który będzie jaśniejszy od podkładu. Najlepiej nałożyć go pod oczy, na górną wargę, środek brody i czoła oraz na grzbiet nosa i szczyty kości policzkowych. Warto podkreślić, że kosmetyk trzeba małym pędzlem blendować z podkładem. Konturowanie, czyli podkreślenie rysów to kolejny etap. Można w tym celu wykorzystać bronzer ciemniejszy od podkładu. Trzeba zapamiętać, że kosmetyki o płynnej lub kremowej konsystencji są potrzebne do konturowania twarzy na mokro. Pędzle do blendowania o zbitym, gęstym włosiu są konieczne do ich rozprowadzenia. Trzeba dodać, że większy pędzel sprawdzi się idealnie do aplikowania podkładu. Można przypuszczać, że w przypadku każdej cery sprawdzi się konturowanie twarzy na mokro. Osoby zmagające się z niedoskonałościami i suchą skórą również doceniają tę technikę. Wystarczy dobrać odpowiednie produkty, żeby twarz wyglądała ładnie, zdrowo oraz promiennie. Produkty matujące sprawdzą się do cery tłustej.

Udostępnij