O mnie

Cześć!

Nazywam się Asia i jestem certyfikowaną doradczynią noszenia ClauWi oraz instruktorką masażu Shantala.

Co to znaczy?

Doradca Noszenia to osoba, która uczy, jak nosić w chuście poprawnie i bezpiecznie. Doradca również dba o to, aby sposób, w jaki wiążecie chustę, odpowiadał waszym potrzebom oraz był dopasowany do waszych umiejętności, stanu zdrowia i kondycji.
Aby używać tego tytułu należy ukończyć odpowiedni kurs w jednej ze szkół noszenia. Ja ukończyłam kurs w szkole noszenia ClauWi, w Polsce działają także Akademia Noszenia Dzieci oraz Die Trageschule. Moje szkolenie składało się z 3 etapów: kurs podstawowy (w 2018), zaawansowany (2019r.) a następnie egzamin certyfikacyjny – dzięki czemu mogę dopisywać słowo “certyfikowany” przed swoim tytułem. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o chustonoszeniu wejdź w tą zakładkę


Tytuł instruktora masażu Shantala uzyskałam w Polskiej Szkole Masażu Shantala w 2018 roku w Poznaniu. Ten kurs pozwala mi uczyć rodziców, jak masować niemowlęta i małe dzieci, co pomaga przy wielu schorzeniach. Więcej o masażu i jego korzyściach przeczytasz tutaj.

Brałam także udział w dwóch etapach szkolenia Dobry Start Dziecka Agnieszki Słoniowskiej. Tematyką tych szkoleń jest pielęgnacja neurorozwojowa dzieci w pierwszym roku życia z uwzględnieniem zaburzeń napięcia mięśniowego. Dzięki temu mogę uczyć, jak poprawnie dbać o maluszka aby wspierać jego rozwój – obejmuje to np. podnoszenie, odkładanie, pozycje do noszenia na rękach, kąpieli itp.

Uczestniczyłam także w konferencjach tematycznych (m.in. Ogólnopolska Konferencja Noszenia Dzieci) oraz wielu spotkaniach z ekspertami, dzięki którym pogłębiam swoją wiedzę i dbam o jej aktualność z najnowszymi zaleceniami medycznymi.

Można mnie spotkać w katowickiej szkole rodzenia “Miś Kuleczka” , a czasami pojawiam się na konferencjach i targach jako ekspertka. Brałam udział m.in. w spotkaniach Świadoma mama, SILESIA BAZAAR KIDS na stadionie śląskim oraz w konferencji Świadomy rodzic-bezpieczne dziecko. Współorganizowałam także Finał Śląskiego Tygodnia Bliskości w Rybniku.

Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci i to one inspirują mnie do pracy z wami – rodzicami. Wiem, jak wygląda życie z dzieckiem nieodkładalnym, które potrzebuje bliskości rodzica. Wiem też, jakie są realia wczesnego macierzyństwa – zmęczenie fizyczne, stres związany z nową sytuacją oraz ciągłe obawy. W swojej pracy chcę pomóc Ci czerpać radość z tych chwil, jednocześnie dając poczucie zrozumienia i akceptacji dla Twoich emocji.

Jeśli chcesz umówić spotkanie, skontaktuj się ze mną!

Więcej o mnie dowiesz się na moich mediach społecznościowych:
facebooku i instragramie