Masaż Shantala

Starożytny masaż dla niemowląt i małych dzieci.

Wybierz interesujący Cię temat 🙂

Zapraszam także do zapoznania się z ofertą nauki masażu Shantala Body Touch dla osób dorosłych, zwłaszcza dla kobiet w ciąży.

Korzyści z masażu

Dziecko masowane jest przez swojego rodzica, w domu. Dzięki temu czuje się bezpiecznie, ponieważ jest w miejscu, które zna.  Masaż Shantala to starożytna technika masowania niemowląt, której poddawało się prawie każde dziecko. Mimo bardzo prostych do opanowania ruchów niesie za sobą masę korzyści:

  • Masowanie sprzyja nawiązywaniu więzi emocjonalnej. Dotyk sprzyja bliskości i tworzeniu się relacji rodzic-dziecko. Łagodzi lub zapobiega występowaniu depresji poporodowej u młodych mam. 
  • Optymalizuje napięcie mięśniowe w ciele. Masaż może być z powodzeniem wykorzystywany do wspierania rehabilitacji oraz leczenia. Szczególnie polecany dla maluchów z zaburzeniami napięcia mięśniowego oraz jako profilaktyka wzmożonego i obniżonego napięcia.
  •  Masaż pomaga w uregulowaniu snu. Shantala sprzyja relaksacji, pomaga w trudnościach z zasypianiem, wycisza i uspokaja dziecko.
  • Masowanie wspomaga pracę układu pokarmowego. Poprawia trawienie, może zapobiegać zaparciom i zmniejszać objawy kolki niemowlęcej.
  • Stymuluje rozwój psychofizyczny dziecka. Regularnie masowane dziecko jest spokojniejsze, mniej skłonne do płaczu. Ponadto wzmacnia się jego poczucie własnej wartości.
  • Poprawia pewność siebie rodzica. Osoba wykonująca masaż ma większą wiarę w swoje możliwości, pewniej opiekuje się niemowlakiem.

Nauka masażu Shantala

Przed konsultacjami będę prosiła o odpowiedź na kilka pytań, dotyczących stanu zdrowia dziecka. Ta wiedza jest mi potrzebna, aby jak najlepiej przygotować się do spotkania. Nie przechowuję danych.

Do masażu będzie potrzebna oliwka lub olejek, ręcznik oraz miejsce, w którym rodzic będzie mógł wygodnie usiąść z wyprostowanymi nogami. Może to być np. łóżko z oparciem, rozłożony tapczan lub podłoga. Masowane dziecko jest rozebrane, więc warto wcześniej zadbać o odpowiednią temperaturę pomieszczenia. W razie potrzeby mogę zabrać swoją farelkę. Masaż wykonujemy od razu na dziecku – a ja pokazuję ruchy na lali.

Dobrze, by maluch był wcześniej nakarmiony, aby nie musieć przerywać. Oczywiście – jeśli zajdzie taka potrzeba, zrobimy przerwę.
Na spotkaniu oprócz masażu zawsze uczę rodziców podstaw pielęgnacji malucha oraz poprawnego podnoszenia.

Pierwsze spotkanie trwa około dwóch godzin. Jeśli po tym czasie nie będziecie czuli się pewni, możemy umówić się na dodatkowe spotkania – wtedy każde trwa około 45-60 minut.

Gdzie działam?

Mój podstawowy obszar działania to Śląsk: Orzesze, Łaziska Górne, Wyry, Ornontowice, Gostyń, Mikołów, Czerwionka Leszczyny, Bełk, a także Katowice, Ruda Śląska oraz Chorzów.

Dojeżdżam także dalej, jednak po indywidualnym ustaleniu kosztów dojazdu oraz terminu.
(Sosnowiec, Zabrze, Gliwice i powiat gliwicki, Knurów, Rybnik, Pszczyna, Tychy)

Prowadzę także konsultacje online.

Ile to kosztuje?

Koszt pierwszego spotkania to 170  + koszty dojazdu powyżej 10km od Orzesza. 
Pierwsze spotkanie trwa około 2 godzin. Połączone jest z poruszeniem kwestii pielęgnacji i rozwoju dziecka.

Kolejne spotkanie – 100 zł, trwa około godzinę.

Koszty dojazdu kalkulowane są indywidualnie.

Konsultacje online – pierwsze spotkanie to koszt 150zł, każde kolejne 90 zł.

Bon prezentowy

Istnieje możliwość zakupu bonu podarunkowego!

on dostępny jest w wersji elektronicznej – do samodzielnego wydrukowania lub przesłania.
Jeśli potrzebujesz bonu w wersji papierowej – skontaktuj się ze mną.

Cena bonu jest taka sama, jak usługi którą chcesz sprezentować – cennik usług znajdziesz niżej lub po kliknięciu w link.
Jeśli chcesz, aby osoba obdarowana sama zdecydowała, czy chce uczyć się chustonoszenia czy masażu, wtedy koszt bonu to 200 zł.

Wszystkie bony upominkowe otrzymują swój unikatowy numer i są ważne 3 miesiące.

Jak umówić się na spotkanie?

To proste! Napisz do mnie lub zadzwoń. Ustalimy wszystkie szczegóły, a ja zapytam o wszystko, co może mieć znaczenie dla bezpiecznego i zdrowego noszenia.
Razem pokochamy bliskość, jaką daje chusta oraz uwolnimy Wasze ręce!

Możliwe sposoby kontaktu:

Masaż Shantala Body Touch dla dorosłych

Kwiat zdjęcie utworzone przez jcomp – pl.freepik.com

Osoby dorosłe, kobiety w ciąży oraz starsze dzieci  mogą doświadczyć Masażu Shantala Body Touch.

Masaż Shantala Body Touch jest rodzajem masażu relaksacyjnego.  Jest bardzo łatwy do nauczenia się, a za razem daje bardzo duże korzyści. Zaleca się wykonywać  go członkom własnej rodziny – żonie, mężowi, a także starszym dzieciom.

Ze względu na działanie odprężające i redukujące stres masaż Shantala Body Touch jest polecany dla kobiet w ciąży – najlepiej aby był wykonywany przez ojca dziecka, lub inną bliską osobę.

Cechą charakterystyczną masażu Shantala Body Touch jest brak konieczności zdjęcia ubrania przez osobę poddaną masażowi, w związku z czym może on być wykonany u osób które czują dyskomfort przy innych masażach – ze względu na przekraczanie ich osobistej sfery bezpieczeństwa.

Regularne stosowanie masażu relaksacyjnego:

  • pomaga w uregulowaniu snu,
  • wycisza, uspokaja
  • poprawia, wzmacnia więzi z członkami rodziny wykonującymi masaż,
  • podnosi odporność organizmu, stymuluje układ hormonalny.

Nauka masażu Shantala Body Touch

Kurs masażu dla dwóch osób (masujących siebie nawzajem) to 220zł + koszty dojazdu powyżej 10km.
Instruktaż trwa około 3 godziny, możemy ten czas podzielić na dwa spotkania.

Na spotkanie proszę przygotować koc oraz ulubioną, spokojną muzykę (może to być np. playlista z Youtube itp.)

Śledź mnie na mediach społecznościowych