uwolnij-rece.pl

Blog tematyczny o pielęgnacji, makijażu i lifestylu.

Pielęgnacja

Mycie włosów metodą OMO, co to właściwie znaczy

Mycie włosów metodą OMO, co to właściwie znaczy

Mycie włosów i pielęgnacja skóry głowy to bardzo ważny element codziennej pielęgnacji. Wiele osób szuka sprawdzonych i skutecznych metod, które pozwolą im utrzymać zdrowie i piękno swoich włosów. Jedną z takich metod jest OMO, czyli Oil Massage Method. Jest to technika masażu wykorzystująca oleje naturalne, która ma na celu poprawę ogólnego stanu skóry głowy i włosów. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu, czym jest metoda mycia włosów OMO. Jak może ona wpłynąć na wygląd i zdrowie naszych włosów.

Co to jest to OMO

Metoda OMO jest jedną z kilku metod mycia skóry głowy. Polega ona na nałożeniu odżywki na włosy przed użyciem szamponu. Ma to ochronić łodygę włosa przed szkodliwym działaniem szamponu. Metoda OMO jest szczególnie polecana do włosów o średniej lub wysokiej porowatości, które są zniszczone, łamliwe, puszące się. Jest też wskazana dla włosów naturalnie kręconych czy falowanych. Stosowanie tej techniki jest też wskazane w przypadku włosów rozjaśnianych. Z kolei do włosów niskoporowatych i cienkich lepiej postawić na inny sposób, ponieważ ten może nadmiernie obciążyć włosy.

Na czym polega metoda mycia włosów OMO

Metoda OMO to skuteczny sposób na zadbanie o zdrowe, mocne i lśniące włosy. 

  1. Odyżywka: W pierwszym etapie należy zastosować odżywkę humektantową lub proteinową, w zależności od potrzeb włosów. Humektanty nawilżają i odżywiają, natomiast proteiny odżywiają i odbudowują mikrouszkodzenia. Odżywkę należy nałożyć na mokre lub suche włosy, pozostawiając ją na około 5 minut. 
  2. Mycie: Kolejnym krokiem jest umycie włosów łagodnym szamponem bez spłukiwania wcześniej nałożonej odżywki. 
  3. Odżywka: Na koniec należy nałożyć odżywkę emolientową, która wygładzi włosy i zabezpieczy je przed czynnikami zewnętrznymi. Należy pozostawić ją na około 2-3 minuty, po czym spłukać.

Gotowe, właśnie umyłaś włosy metodą OMO.

metoda OMO

Kiedy warto stosować metodę OMO

OMO to technika pielęgnacji włosów, która opiera się na nałożeniu na włosy odpowiedniej ilości emolientów, takich jak olej lub maski, które mają za zadanie wygładzić włosy, dociążyć fryzurę i zapobiec elektryzowaniu. Więc jeżeli twoje włosy nadmiernie się puszą, to nie masz się nad czym zastanawiać, bo ta metoda będzie idealna dla Ciebie. 

Dodatkowo, metoda OMO doskonale się sprawdzi przy wydobywaniu naturalnego skrętu lub fal z naszych włosów. W takim wypadku warto również zastosować odpowiednie produkty stylizujące, takie jak żele, pianki i kremy, czy specjalne preparaty do wydobywania skrętu. 

Metoda mycia włosów OMO to doskonały sposób dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze świadomą pielęgnacją włosów, ponieważ, jest nieskomplikowana i łatwa do opanowania. Jednak wraz z wiedzą i doświadczeniem można skorzystać z bardziej zaawansowanych metod.

Mycie włosów metodą OMO, co to właściwie znaczy

Udostępnij