uwolnij-rece.pl

Blog tematyczny o pielęgnacji, makijażu i lifestylu.

Lifestyle

Sposoby na obcierające buty

Sposoby na obcierające buty

Obcierające buty to częsty problem w przypadku zakupu nowego obuwia. Niestety może być to bardzo dokuczliwe i mocno utrudniać chodzenie. Jeśli coś obciera, to przekłada się to oczywiście na dyskomfort. Mogą pojawić się także otarcia, dolegliwości bólowe. Warto poznać sposoby na zlikwidowanie problemu z ocierającymi butami.

Problem z obcierającymi butami

W przypadku obuwia zawsze najważniejsze jest to, aby było ono wygodne. Może ono kosztować kilka tysięcy złotych, ale jeśli obciera, to niestety korzystanie z niego staje się wręcz udręką. Dobrze dopasowane buty to podstawa. Jeśli coś obciera, to występuje dyskomfort i ból. Łatwo także o powstawanie otarć, odcisków i pęcherzy. Można nawet zacząć odczuwać drętwienie palców u stóp. Bardzo często problem z obcieraniem pojawia się w przypadku nowych butów. Trzeba je rozchodzić, co jednak może zająć trochę czasu. Obuwie skórzane świetnie dopasowuje się do kształtu stóp, ale na początku materiał jest sztywny. Jeśli trze od tyłu stopy, to przekłada się to na niewygodę. Wszystko zaczyna się oczywiście od zakupu. Powinien być on świadomy. Najlepiej kupić obuwie z naturalnych i oddychających materiałów. Zawsze powinno się wybierać buty o pół cm większe, aby zapewnić stopom swobodę.

Jak poradzić sobie z obcierającymi butami?

Jeśli problemem są obcierające buty, to warto pomyśleć o ich rozbiciu za pomocą skarpetek. W celu uniknięcia dyskomfortu należy sięgnąć po jak najgrubsze skarpety. Potem można przystąpić do założenia butów i chodzenia w nich po domu przez kilkanaście minut każdego dnia. Wraz z upływem czasu staną się ona coraz wygodniejsze. Jako że ocieranie materiału o stopy wiąże się z nieprzyjemnymi dolegliwościami, to warto mieć pod ręką krem. Posmarowanie nim skóry sprawi, że materiał stanie się bardziej śliski, co zapobiegnie otarciom stóp. W sprzedaży znajdują się także specjalne plastry na odciski. Można stosować je profilaktycznie, aby uchronić się przed otarciami. Wystarczy przykleić je w newralgicznych miejscach na stopach. Można sięgnąć po wkładki antypoślizgowe, który zapobiegają otarciom palców. Modele z żelem podpierają łuk stopy. Chronią także pięty i śródstopie przed przeciążeniami.

Co zrobić żeby buty nie obcierały?

Jeśli buty ocierają stopę od tyłu, to warto pomyśleć o zapiętkach. Mogą być one silikonowe, żelowe lub nawet skórzane. Zapiętki działają jak poduszki. Znika problem ze ślizganiem się stóp w butach. Warto też wiedzieć, że w sprzedaży znajdują się specjalne środki, które służą do rozciągania obuwia. Warto o nich pomyśleć, jeśli ktoś boryka się z ocierającymi butami. Wystarczy spryskać obuwie i pozostawić środek na jego powierzchni. Dojdzie do rozciągnięcia materiału. Istotne jest to, aby zaaplikować preparat od wewnątrz obuwia. Będzie to świetna opcja przy butach skórzanych. Można liczyć na rozbicie obuwia, zmiękczenie go. Jeśli powyższe metody nie przyniosą oczekiwanych efektów, to warto pomyśleć o odwiedzeniu szewca. Wie on doskonale, jak szybko rozbić obuwie. Po oddaniu butów do szewca można liczyć na to, że przestaną one w końcu obcierać.

Udostępnij